Realizacje


Firma Haus Deweloper działa w branży budownictwa od 2010 roku. Specjalizuje się w realizacji projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków oraz modernizacji budynków istniejących.
W początkowych latach działalności firma głównie zajmowała się wykonywaniem pojedynczych lokali mieszkalnych w wyniku adaptacji w budynkach już istniejących.
Firma HAUS Deweloper w 2015 roku zrealizowała inwestycję w Opolu przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego 2 pod nazwą „Zielone Tarasy”.
To budynek wielorodzinny składający się z 23 lokali mieszkalnych, garażu podziemnego i placu zabaw. Prace budowlane i wykończeniowe trwały od sierpnia 2015 roku do października 2016 roku. Wszystkie lokale zostały sprzedane do momentu ukończenia budowy.
W 2017 roku rozpoczęto realizację inwestycji pod nazwą „Apartamenty Natura„. To osiedle składające się z czterech budynków mieszkalnych charakteryzujących się efektowną bryłą budynków i niestandardowymi rozwiązaniami w postaci prywatnych tarasów na dachach budynków i ogrodów na parterze. Każdy z nich posiada garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Łącznie 125 lokali mieszkalnych. Inwestycja w całości zrealizowana i sprzedana w I kwartale 2020 roku.
W sierpniu 2019 roku firma Haus Deweloper Sp. zo.o. Sp. kontynuując myśl o ekologicznych rozwiązaniach i naturalnym wkomponowaniu budynków w zielone otoczenie, rozpoczęła pierwszy etap – budynek A wchodzący w skład osiedla pod nazwą „Apartamenty Natura 2„. Inwestycja składa się z trzech powtarzalnych budynków oznaczonych symbolami A, B, C – łącznie 192 lokale mieszkalne z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.
Ponadto należy zaznaczyć, że osiedla „Apartamenty Natura” i „Apartamenty Natura 2” tworzą kompleksowy wycinek przyszłej nowej dzielnicy Opola, którą cechuje niska zabudowa, spokój, dużo zieleni oraz bliskość do centrum miasta.
W styczniu 2020 roku firma poczyniła kolejne kroki rozwojowe zakupując grunt pod osiedle wielorodzinne w Nysie, nad którym trwają obecnie intensywne prace projektowe 8 budynków wielorodzinnych – łącznie 450 lokali mieszkalnych z towarzyszącymi lokalami usługowymi i przedszkolem.